KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15061011
nr 1506 1011
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, blandteknik, mansporträtt, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 november 2022
kl 20:36:38
25/11 18:22:28
- Klassiska
28 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén